Kobido niechirurgiczny masaż twarzy
Masaż kobido należy do najstarszych na świecie. Według legendy rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu omma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby otworzyć nową technikę masażu – Kobido.
Oryginalnie masaż twarzy kobido wywodzi się z medycyny chińskiej, a od 1472 roku stał się ekskluzywnym zabiegiem cesarzowej Japonii i uzupełniony został o techniki japońskie, szczególnie uwzględniające szybkość wykonywanych ruchów.
W wolnym tłumaczeniu słowo „kobido” oznacza „drogę do piękna”. Jest to japoński rytuał, nazywany nieinwazyjnym liftingiem twarzy. Masaż kobido, jako jedyny masaż twarzy, pracuje na bardzo głębokich strukturach mięśni i powięzi, co przyczynia się do efektu liftingu. Ta sztuka masażu wymaga poświęcenia, wielogodzinnej praktyki oraz wiedzy na temat budowy mięśni, powięzi i skóry, aby poszczególne ruchy i techniki były precyzyjne i przynosiły oczekiwany efekt. Dzięki tak zaawansowanym technikom masaż twarzy kobido jest doskonałą alternatywą dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Jak działa masaż twarzy kobido?
Masaż twarzy kobido jest złożony i intensywny w swoich odczuciach. Metoda masażu opiera się na wielu zaawansowanych technikach manualnych, które oddziałują na głębokie warstwy skóry i mięśnie. Odbywa się na kilku poziomach tkankowych tzn. skóry, tkanki podskórnej, mięśni i powięzi.
Masaż twarzy kobido składa się z następujących po sobie etapów, które w całości mają przynieść zamierzony efekt. Zabieg opiera się o tradycyjną i naturalistyczną filozofię medyczną, której zadaniem jest przywracanie równowagi energii w ciele, poprzez dobór różnych technik manipulacji ręką. Stąd też w masażu kobido spotkamy ruchy relaksacyjne, ale i szybkie, oparte na technikach gry na instrumentach. Dzięki temu oddziałujemy na różne aspekty nie tylko ciała, ale i ducha. I tak ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę. Natomiast ruchy szybkie i stanowcze pobudzają produkcją składników potrzebnych do uzyskania efektu liftingu, jak kolagen czy elastyna. Po masażu odczuwa się ukojenie, rozluźnienie, uwalniane są toksyny ze skóry, pobudza się pracę mięśni i nerwów, czego efektem jest naturalny lifting.
Efekty masażu kobido
Efekty masażu twarzy widoczne są dość szybko. Ważna jest systematyka i regularność sesji. Stąd też często rekomendujemy intensywne sesje, nawet co drugi dzień oraz pakiety zabiegów, aby efekt ten wydłużyć w czasie. Przy systematycznym wykonywaniu masażu kobido można spodziewać się:
Dla kogo jest wskazany liftingujący masaż twarzy?
Masaż kobido jest świetną propozycją dla osób, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd skóry, a jednocześnie nie chcą stosować inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Czy wiesz, że mamy różne warianty masażu kobido?
W naszym salonie wyróżniamy trzy warianty zabiegu:
Jak często wykonywać masaż kobido?
Efekty masażu widać stosunkowo szybko, jednak przy braku systematyki i regularności mogą być krótkotrwałe. Aby uzyskane efekty się utrzymywały, należy stosować regularność w zabiegach. Masaż ten najlepiej powtarzać 1-2 razy w tygodniu i umówić się od razu na serię zabiegów. Na początek od 6 do 10 masaży kobido, aby wypracować satysfakcjonujący nas efekt. Następnie można zmniejszyć częstotliwość zabiegów dla utrwalenia i podtrzymania efektów.
Kosmetyki wspomagające efekty
Bardzo ważnym aspektem wspomagającym efekty liftingujące jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. W zależności od rodzaju cery wyróżniamy serię kosmetyków marki Purles, które pomogą nam w terapii skóry: