Peeling ciała i jego właściwości
Zastosowanie peelingów ciała sięga już czasów starożytnych. Przez stulecia zarówno forma jak i technika peelingów były udoskonalane o nowoczesne urządzenia, receptury kosmetyczne czy innowacyjne badania laboratoryjne. Odpowiednio dobrany rodzaj peelingu przy regularnym stosowaniu pozwala nam utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji przez wiele lat. Przybliżając kulturę poszczególnych krajów bez wątpienia możemy wysnuć tezę, że kobiety na całym świecie niezależnie od pozycji w społeczeństwie dbały o kondycję swojej skóry wykorzystując do tego różne sposoby.
Historia peelingów
W Egipcie za ideał piękna uchodziła ostatnia panująca królowa, Kleopatra. Jej sposobem na piękną i młodą skórę były wielogodzinne kąpiele w kwaśnym kozim mleku, które dzięki zawartości kwasu mlekowego przy regularnym stosowaniu, w efekcie złuszczały martwy naskórek, wygładzały i odżywiały skórę a także rozjaśniały jej przebarwienia.
We Francji kobiety w celu wygładzenia skóry wcierały sfermentowane skórki winogron, które pozostały z procesu produkcji wina. Skórki miały doskonałe właściwości ścierające stąd efekt gładkiej i jędrnej skóry.
W Grecji natomiast nacierano się pestkami z owoców daktyli i granatów wymieszanych z piaskiem.
W Japonii kobiety wykorzystywały ziarna ryżu jako peeling i maskę do ciała, które miały właściwości antyoksydacyjne i rozjaśniające, a wodę po ugotowaniu ziaren stosowały jako wzmacniającą płukankę do włosów.
Czym jest peeling?
Peeling jest to zabieg z dziedziny kosmetologii, który ma na celu usunąć martwe komórki skóry poprzez złuszczenie jej i pobudzić do produkcji nowych. W efekcie nasza skóra jest oczyszczona, poprawiamy jej wygląd i eliminujemy niedoskonałości. Peelingując ciało wpływamy nie tylko na warstwę rogową naskórka, lecz docieramy również do głębszych warstw skóry. Przy regularnym stosowaniu peelingów możemy wygładzić naszą skórę, zredukować cellulit, rozjaśnić przebarwienia, usprawnić krążenie oraz wchłanianie składników odżywczych jednocześnie przygotowując skórę do dalszej pielęgnacji. Peeling ciała ma również właściwości relaksacyjne. Zalecany jest przed zabiegiem depilacji, tak aby dokładniej usunąć włoski. Należy go wtedy wykonać przed opalaniem natryskowym a także przed aplikacją samoopalacza w celu równomiernego rozłożenia kolorytu i wyeliminowania zacieków.
Zastosowanie peelingu do ciała.
Peeling należy nakładać na lekko nawilżoną i oczyszczoną skórę w celu uniknięcia wystąpienia podrażnień. Nakładamy go na dłonie, po czym wmasowujemy w ciało ruchami okrężnymi. Strefy bardziej wrażliwe traktujmy delikatniej, natomiast tym bardziej szorstkim typu łokcie czy pięty poświęćmy więcej czasu. Na koniec peeling dokładnie spłukujemy wodą, a cały proces zabiegowy wykańczamy zaaplikowaniem balsamu nawilżającego.
Rodzaje peelingów do ciała.
Wśród produktów do peelingowania ciała wyróżniamy:
Możemy również wyróżnić peelingi w zależności od ich zastosowania na konkretną partię ciała, np. peelingi do stóp i dłoni.
Wskazania do peelingu ciała.
Wykonanie peelingu zaleca się szczególnie:
Przeciwwskazania do peelingu ciała
Peeling nie jest wskazany przy obecności stanów zapalnych skóry, czy też przy przerwaniu jej ciągłości. Po depilacji również odradza się wykonanie peelingu ponieważ możemy w ten sposób wywołać podrażnienie. Najlepiej jest jednak odczekać kilka dni po wykonaniu zabiegu, a następnie cieszyć się gładką i jędrną skórą bez podrażnień.
Czy wiedziałeś/aś, że…
W naszym Spa masz możliwość wyboru peelingu, na którym ma się odbyć zabieg. Mamy również możliwość rozbudowania zabiegu o dodatkowe elementy takie jak kąpiel czy masaż. Możesz skorzystać z naszej gamy propozycji zabiegów Day Spa, lub stworzyć własny rytuał na ulubionych nutach zapachowych. Nie czekaj, nie zwlekaj i zapisz się już dziś!