Salon YOCHI

Rewitalizacja skóry twarzy. Poznaj mezoterapię igłową.

Mezoterapia igłowa jest znana już od lat 50' XX wieku. Pierwotnie stosowana jako zabieg przeciwmigrenowy i w leczeniu żylaków. Z czasem zyskała sławę wśród lekarzy dermatologów. Obecnie, mezoterapia igłowa uznawana jest za jeden z podstawowych zabiegów w renomowanych gabinetach kosmetologicznych.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną metodą podawania preparatów w głąb skóry. Jej celem jest rewitalizacja i regeneracja skóry oraz opóźnienie procesów starzenia się skóry. Podawanie dedykowanych preparatów w głąb skóry zdecydowanie zwiększa efektywność zabiegową. Dzięki temu pierwsze efekty możemy zauważyć szybciej i zostają z nami na dłużej.

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Nie oznacza jednak, że jest zabiegiem łatwym. Często reklamowana jest jako zabieg "na wszystko". Tymczasem warto wiedzieć, że mezoterapia to zabieg biorewitalizujący. Jego główne działanie to poprawa kondycji skóry, jej grubości i nawilżenia. Tworząc indywidualne terapie zabiegowe, wpływamy na jakość skóry. Poprzez nakłucia i podawanie preparatu tworzymy optymalne warunki dla fibroblastów, które z kolei tworzą nasze włókna podporowe. To one odpowiadają za poprawę gęstości skóry czy nawilżenia.

Mezoterapia igłowa nie jest wypełnianiem zmarszczek. To zabieg silnie kondycjonujący skórę twarzy, szyi czy dekoltu. Działa kierunkowo na dany problem klienta. Dlatego często też mówi się o efekcie terapeutycznym mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa, podobnie jak modne ostatnio stymulatory tkankowe, są doskonałym zabiegiem przed bardziej inwazyjnymi metodami poprawy wyglądy skóry, jak HIFU czy botoks.

Mezoterapia igłowa - dlaczego warto spróbować?

Mezoterapia pozwala na uzyskanie naturalnych efektów i przede wszystkim widocznych. Skóra staje się wyraźnie nawilżona, odświeżona, wygląda na bardziej wypoczętą i świeżą.

Zabieg mezoterapii jest zabiegiem nieinwazyjnym mimo licznych nakłuć. Często prowadzona w znieczuleniu miejscowym pozwala na całkowity komfort klienta. Liczne nakłucia w miejscu zabiegowym powodują kontrolowany stan zapalny w skórze właściwej. W pierwszej fazie, czyli do 72 godzin wyzwalają się czynniki wzrostu mające na celu gojenie rany. Kolejny etap to odbudowa tkanek. To ważny etap, podczas którego powstaje kolagen IV i VII. Fibroblasty z kolei indukują powstanie kolagenu najbardziej wartościowego dla naszej skóry, czyli typu I i III W fazie trzeciej, czyli przebudowy powstały kolagen III typu zmienia się w kolagen I Co to oznacza dla naszej skóry? Poprawę jej grubości i tekstury. Skóra staje się grubsza, bardziej napięta i jędrna.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym. W porównaniu do innych metod posiada mało przeciwwskazań do zabiegu. To czyni ją chętnie wybieraną nie tylko przez klientów, ale i kosmetologów.

Metody mezoterapii igłowej

Jest kilka metod podawania cennych preparatów w głąb skóry. Metody dobierane są w zależności od miejsca podania, problemu i rodzaju preparatu. W naszym gabinecie stosujemy metodę depozytową z uwagi na jej głębsze działanie i kontrolowanie efektów przebiegu samego zabiegu.

Metoda śródnaskórkowa, w której pracujemy na wierzchnich warstwach naskórka. Często stosowana jako typowa biorewitalizacja skóry.

Metoda mikropęcherzykowa lub depozytowa to podanie preparatów na głębokości od 1mm do 1,5mm. Preparat podawany jest na granicy skóry i naskórka. Depozyty powstałe z preparatu dłużej działają w miejscu podania i stopniowo uwalniane są do skóry.

Metoda nappage - metoda szybkich i płytkich wkłuć, głównie stosowana przy leczeniu łysienia, nadmiernego wypadania czy osłabienia włosów, oraz przypadku rozstępów czy cellulitu.