Salon YOCHI

Zabieg infuzji tlenowej

Terapię hiperbaryczną wymyślono już w XVIII wieku i służyła głównie do leczenia poparzeń i gojenia ran. Przy zastosowaniu ciśnienia większego aniżeli atmosferyczne, dochodzi do zwiększenia przenikania tlenu przez skórę. To dzięki właśnie tlenowi możliwe są wszelkie działania metaboliczne komórek naszego organizmu. Brak tlenu w dłuższej perspektywie objawia się ziemistą cerą, zmianą jej koloru, utratą elastyczności i przedwczesnym starzeniem się skóry. Zaburzeniu ulega produkcja kolagenu, elastyny a w wyniku tego nasza skóra traci na jakości. Na czym polega zabieg? Dowiesz się z poniższego artykułu.

infuzja tlenowo-wodna

Infuzja tlenowa co to za zabieg?

Działanie infuzji tlenowej to połączenie dwóch technologii podczas jednego zabiegu. Pierwszą z nich to terapia czystym tlenem. Druga to podaż składników aktywnych do naskórka.

Podanie hiperbarycznego tlenu pozwala na tzw. transdermalną przenikalność substancji aktywnych. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko dotlenienie skóry, ale i efektywne działanie kierunkowe. Podczas wizyty w naszym gabinecie Yochi Medestetic and SPA, diagnozujemy co jest w danym momencie najbardziej potrzebne Twojej skórze. To pozwala na indywidualne dobranie produktów.

Efekty infuzji tlenowej skóry

Zabieg infuzji skóry twarzy pozwala na wyrównanie deficytu tlenowego skóry. W wyniku tego poprawia się metabolizm energetyczny skórny. Wpływa on na procesy regeneracji i odnowy komórek naszej skóry. Dodatkowo ma on również działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Jakie najważniejsze zalety ma infuzja tlenowa?

wzrost potencjału energetycznego komórek skóry,
wzrost produkcji fibroblastów,
stymulacja wzrostu nowych komórek naczyń włosowatych,
działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne,
ograniczenie rozwoju komórek beztlenowych,
poprawa jędrności i sprężystości skóry,
poprawa nawilżenie skóry i redukcja widoczności zmarszczek,
wyrównanie kolorytu,
natlenienie skóry, poprawa kolorytu skóry,
zdrowa, promienna cera.

Zabieg infuzji tlenowej

Jest zabiegiem przyjemnym, bezbolesnym i stosunkowo szybkim. Polega na dokładnym demakijażu obszaru zabiegowego. Po demakijażu i ocenie skóry, możemy przystąpić do wyboru potrzebnych naszej skórze składników odżywczych. Często zabieg infuzji tlenowej łączymy właśnie z peelingiem tlenowo-wodnym, który pozwala na przygotowanie skóry do zabiegu właściwego.

Aplikacja serum ze składnikami aktywnymi następuje za pomocą specjalnego pistoletu, którego zadaniem jest wytworzenie specjalnego ciśnienia. To ono pozwala na wtłoczenie w głąb naskórka cennych substancji aktywnych.

Zabieg ten można stosować zarówno na okolicę twarzy, jak i szyi, dekoltu czy głowy. Za pomocą tego zabiegu możemy efektywnie walczyć z różnymi problemami naszej skóry w tym łuszczycą, zapaleniem atopowym skóry, trądzikiem pospolitym czy nadreaktywnością cery.

infuzja tlenowo-wodna

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej?,

skóra sucha, odwodniona,
skóra szara, zmęczona,
skóra niedotleniona,
skóra wrażliwa, naczyniowa, trądzikowa, atopowa,
przy trądziku różowatym, pospolitym,
skóra podrażniona innymi zabiegami, w tym laserowymi czy eksfoliacyjnymi,
skóra po poparzeniach o stopniu lekkim,
przy zastoju limfy w okolicy oczu.

Jakie preparaty używamy do zabiegu infuzji tlenowej?

Głównymi preparatami, na jakich bazujemy to produkty znanych firm:

Dermomedica - tu stosujemy czynniki wzrostu, kwas hialuronowy, floretyna czy kwas ferulowy
Mondunique - witamina C, produkty na bazie kawioru, z neuropeptydami typu botoxalike
Purles i Dermalogica - jak odżywcze sera z kwasem hialuronowym, peptydami, czy kolagenem

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg infuzji tlenowej zazwyczaj obejmuje cykl 6 zabiegów w zależności od pierwotnej kondycji skóry. Można go wykonywać jeden raz w tygodniu. Jeśli walczymy z trądzikiem polecamy wykonywać go dwa razy w tygodniu, aby zapobiec powstawaniu bakterii beztlenowych na naszej skórze, które są bezpośrednią przyczyną powstawania trądziku.

Zabieg jest bardzo przyjemny, lekko chłodzący. Dlatego też nasi klienci często wykonują go latem. Może być jednak wykonywany o każdej porze roku. Nie ma po nim rekonwalescencji, zaczerwienienia skóry czy pieczenia. Ten zabieg nie ma również wieku, a to, że jest uniwersalny pozwala go zastosować przy różnych dermatozach skóry. Polecany jest również jako zabieg bezpieczny kobietom w ciąży lub dla pacjentów onkologicznych.

mgr Agnieszka Wiśniewska
Właściciel