KAŌ dynamiczny taping dermoestetyczny

KAŌ dynamiczny taping dermoestetyczny

KAŌ z japońskiego oznacza „twarz”. Taping dermoestetyczny, to metoda terapii powięziowej, która polega na czasowym oklejeniu twarzy taśmami dynamicznymi do kinesiotapingu.

Tape’y mają za zadanie obniżyć napięcie powierzchniowe. Taping twarzy służy rozluźnieniu mięśni i przywróceniu skórze elastyczności i witalności. Podnosi owal twarzy, redukuje drugi podbródek, lwią zmarszczkę i bruzdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni i przywracając im odpowiedni tonus. Sprzyja również lepszemu dotlenieniu tkanek, poprawie mikrokrążenia krwi i przepływu limfy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się obrzęków, zastojów i zasinień. Łączymy technikę intensywnego masażu kobido z naklejaniem dynamicznych taśm kinezjologicznych, których zadaniem jest wzmocnienie i wydłużenie czasu działania masażu.

Dynamiczne plastrowanie stosujemy na końcu zabiegu po masażu, odtłuszczając wcześniej obszar zabiegowy. Z plastrami wychodzimy do domu. Możemy je dobrać do codziennych zajęć, ubioru czy preferencji jeśli chodzi o kolorystykę. Tape’y powinny zostać na twarzy kilka godzin po zabiegu, a najlepiej na całą noc. W przypadku KAO stosujemy odpowiednio dobrane techniki oklejania dynamicznego, tak aby uzyskać odpowiedni efekt np. redukcji drugiego podbródka, obrzęków czy też zastojów. Plastry dobiera się indywidualnie do kształtu i wielkości twarzy, w określonych terapeutycznie miejscach. Tylko odpowiednia wiedza i technika pozwalają na uzyskanie zamierzonego efektu.

Kinesiotaping to metoda oklejania specjalnymi plastrami, których parametry, jak grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Plaster dynamiczny nie zawiera leku czy substancji leczniczych. Odpowiednie przyklejenie i dobór plastra działa terapeutycznie. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą charakterystyczne pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Poprawa mikrokrażenia i przepływ limfy wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejsza stany zapalne. Naklejane po zabiegu tworzą doskonałe środowisko liftingujące i podtrzymujące powięź i mięśnie.

  • Masaż i dynamiczne plastrowanie 250 zł kupbon
  • Samo oklejanie dowolnego obszaru 70 zł kupbon