Abhyanga

Abhyanga

Abhyanga (czyt. abjanga) tłumacząc dosłownie oznacza namaszczenie. Jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych w ajurwedzie. To głęboki masaż, który obejmuje całe ciało, łącznie z masażem brzucha, palców stóp i rąk. Podczas zabiegu mamy również delikatne elementy rozciągania ciała. Masaż jest dostosowywany do każdego indywidualnie, na podstawie testu dosz. W zależności od tego masaż może być bardziej delikatny lub mocny oraz wykonywany na innym oleju.

Jednym z podstawowych zadań tego masażu jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn. Dzięki ruchom masażysty i temu, że aplikowany na skórę olej jest ciepły, rozszerzają się bardziej pory skóry, przez co toksyny usuwane są lepiej i szybciej z naszego organizmu. Wpływa także kojąco na nasz system nerwowy oraz pobudza działanie układu krążenia. Kontakt z przyjaznym dotykiem na natłuszczonej skórze sprawia, że przekazywane są do mózgu za pośrednictwem włókien nerwowych pozytywne bodźce. Jest więc masażem, który zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie.

Polecany jest osobom do wszystkich typów dosz (Vata, pitta, kapha), a także osobom cierpiącym na nerwice, bezsenność, osobom przepracowanym i przemęczonym, mającym problemy z koncentracją i pamięcią.

  • Abhyanga 60min. 210 zł kupbon