Masaże Ajurwedyjskie

Masaże ajurwedyjskie to starożytna metoda relaksacji i harmonizacji ciała, umysłu i ducha, która wywodzi się z tradycyjnej indyjskiej medycyny ajurwedyjskiej. Stosowana na całym świecie od 5.000 lat. Ta dawna praktyka, znana również jako "sztuka życia", opiera się na zasadzie równowagi między pięcioma żywiołami: ziemią, wodą, ogniem, powietrzem i eterem. Wszystkie terapie, w tym masaże mają pomóc w zachowaniu tej równowagi, a tym samym zdrowia.

W ajurwedzie uważa się, że każda osoba ma swoją własną konstytucję, która wynika z różnych proporcji tych pięciu żywiołów. Zrozumienie swojej konstytucji i utrzymanie równowagi między tymi żywiołami jest kluczowe dla zachowania zdrowia i dobrostanu. Kolejnym ważnym aspektem jest „prana” czyli siła życiowa przepływająca przez cały organizm, utrzymując go w równowadze psychicznej i cielesnej. Prana i konstytucja są ze sobą integralnie powiązane. To jaką mamy konstytucję wpływa bowiem na prawidłowy przepływ prany. Jeśli nasze ciało lub umysł chorują, wówczas mamy sygnał o braku równowagi. To odpowiedni czas, aby udać się do terapeuty ajurwedyjskiego, który pomoże uzyskać harmonię.

W naszym gabinecie pomożemy Tobie określić swoją konstytucję. To na tej podstawie indywidualnie dobierane są masaże, oleje, techniki masażu, siła nacisku czy intensywność zabiegów. Zrozumienie swojej konstytucji pozwala dostosować dietę, styl życia, praktyki jogi, medytację i terapie, aby zrównoważyć pranę i utrzymać zdrowie.