Salon YOCHI

Czym jest endermomasaż?

Zabiegi redukujące cellulit czy modelujące ciało są popularne szczególnie w okresie letnim. Jeśli zależy nam na pięknej, smukłej i zdrowej sylwetce, warto rozważyć zabiegi zdecydowanie wcześniej. Jednym z popularnych zabiegów jest endermomasaż, nazywany również endermologią.

To metoda masażu wykorzystująca specjalne urządzenie do endermomasażu. Podczas zabiegu specjalista za pomocą specjalnej głowicy zasysa fałd skóry przez podciśnienie, a następnie wykonuje masaż zwany rolkowaniem. Proces ten pomaga nie tylko rozluźnić tkanki, ale zwiększa przepływ krwi i stymuluje metabolizm komórek. Zabieg ten najczęściej wykorzystywany jest w walce z cellulitem oraz brakiem jędrności skóry. Polecany jest również przy zastojach limfatycznych i obrzękach pooperacyjnych np. po plastyce brzucha.

cellulit
Redukcja cellulitu a endermomasaż

Endermologia jest najpopularniejszym zabiegiem redukującym cellulit. Kiedyś stosowana do redukcji czy też mobilizacji blizn, dziś ma zastosowanie w walce z oporną tkanką tłuszczową. Nawet u osób szczupłych, dbających o regularny wysiłek fizyczny i zdrową dietę, problem ten może przysporzyć wiele trosk. Terapia endermomasażem jest bardzo skuteczna i przynosi szybkie efekty.

Zgromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa w postaci nierówno zgromadzonych adipocytów (komórek tłuszczowych) zwana jest cellulitem. Dzięki sile ssącej urządzenia możemy rozbić te komórki, a następnie nasz organizm w drodze naturalnego metabolizmu, wydala je z naszego organizmu. Nie tylko komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu. Zastoje w postaci wody czy limfy również ulegają rozproszeniu. Dzięki temu skóra staje gładka, a cellulit zredukowany.

Czy endermologia jest lepsza od kriolipolizy?

Endermologia i kriolipoliza często stosowane są wymiennie. Tymczasem są to dwie odmienne metody działania na adipocyty, czyli komórki tłuszczowe.

endermomasaż

Endermologia to nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje specjalne urządzenia do masażu i ssania skóry w celu poprawy jej wyglądu. Głównym celem endermologii jest redukcja cellulitu, wygładzenie skóry i poprawa krążenia. Podczas zabiegu specjalistyczne urządzenie, znane jako endermolog, wykonuje ruchy masujące, które oddziałują na tkanki podskórne. To pomaga w rozbijaniu nagromadzonego tłuszczu, stymulowaniu krążenia krwi i limfy oraz pobudzaniu produkcji kolagenu. Endermologia jest często stosowana na udach, pośladkach i brzuchu, ale może być również stosowana na innych obszarach ciała.

Kriolipoliza, znana również jako zamrażanie tłuszczu, jest innowacyjną procedurą mającą na celu redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej poprzez kontrolowane schładzanie. Podczas zabiegu specjalistyczne urządzenie o niskiej temperaturze jest umieszczane na wybranym obszarze ciała, co prowadzi do zamrożenia adipocytów (komórek tłuszczowych).

Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo ulegają rozpadowi i są naturalnie usuwane z organizmu przez proces metabolizmu. Kriolipoliza jest najczęściej stosowana na obszarach, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona i podbródek.

Choć oba urządzenie doprowadzają do podobnego efektu, to jednak wykorzystują odmienną mechanikę. O doborze właściwego zabiegu decyduje zawsze specjalista, który na podstawie indywidualnego wywiadu może zaproponować najlepszą metodę redukcji cellulitu i poprawy wyglądu skóry.

endermologia efekty
Efekty zabiegu endermologii

Endermologia, jako nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry, posiada kilka potencjalnych zalet. Oto niektóre z nich:

Redukcja cellulitu: Endermologia jest często stosowana w celu redukcji widoczności cellulitu. Poprzez mechaniczne działanie na tkanki podskórne, może pomóc w rozpraszaniu nagromadzonego tłuszczu i poprawie struktury skóry, co prowadzi do zmniejszenia widoczności cellulitu.
Ujędrnienie skóry: Działanie endermologii może pomóc w poprawie elastyczności i jędrności skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, co prowadzi do poprawy ogólnego wyglądu.
Poprawa krążenia: Endermologia może wspomagać krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do eliminacji toksyn z organizmu oraz dostarczania składników odżywczych do tkanek. Poprawa krążenia może mieć korzystny wpływ na zdrowie skóry i ogólny stan organizmu.
Bezbolesność i brak rekonwalescencji: Endermologia jest nieinwazyjną metodą, która nie wymaga chirurgii ani długiej rekonwalescencji. Zabiegi są zwykle bezbolesne i nie powodują poważnych skutków ubocznych, choć czasami mogą wystąpić lekkie zaczerwienienie lub obrzęk skóry.
Relaksacja i dobrostan: Zabiegi endermologii często mają działanie relaksujące i przyjemne. Masaż ssąco-walcowy może łagodzić napięcie mięśniowe, stymulować zmysły i przyczyniać się do ogólnego poczucia dobrego samopoczucia.

body master
Urządzenie do endermomasażu

Endermomasażer to urządzenie, które posiada panel sterujący oraz dwie głowice. Głowice te są wymienne w zależności od miejsca zabiegowego lub powierzchni poddawanej zabiegowi.

Głowice ściśle przylegają do skóry, poprzez wytworzenie podciśnienia. Dzięki wielkości głowicy, jak i sterowaniu możemy dopasować siłę ssącą do indywidualnych odczuć klienta. Głowica posiada dodatkowo specjalne rolki, które ułatwiają przesuwanie głowicy po skórze, jednocześnie ją masując, drenując i rozbijając jeszcze dokładniej komórki tłuszczowe.

Różnica pomiędzy endermologią, a endermomasażem polega właśnie na tym, że ta pierwsza zawiera tylko element próżni, a ta druga dodatkowe wałki (czasem kulki czy walce). Dzięki temu nie potrzebujemy specjalnego stroju do masażu, a sam zabieg wykonujemy na oliwce.

Warto pamiętać, że zabieg endermologii jest zabiegiem seryjnym. Rozbicie tkanki tłuszczowej i poprawa metabolizmu oraz jędrności skóry wymaga czasu. Również ze strony naszego układu odpornościowego.

Warto skonsultować swoje potrzeby ze specjalistą, aby dobrać najlepszy zabieg. Jak widzicie nie potrzeba inwazyjnych metod redukcji cellulitu, aby cieszyć się piękną i jędrną skórą.

mgr Agnieszka Wiśniewska
Właściciel