Elektrokoagulacja. Zamykanie naczynek. Usuwanie włókniaków i punktów rubinowych

Elektrokoagulacja. Zamykanie naczynek. Usuwanie włókniaków i punktów rubinowych

Problem rozszerzonych naczynek dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jest to związane z czynnikami środowiska, genetyką czy dietą. Jeśli mamy tendencję do powstawania rumienia tzw. flush, warto włączyć odpowiednie kosmetyki na bazie witaminy C, wyciągu z nostrzyka, kasztanowca i zwrócić uwagę na etiologię ich powstawania. Jeśli jednak zmiany wystąpią, warto rozważyć ich usunięcie lub redukcję.

Elektrokoagulacja to nowoczesna technika stosowana w dermatologii estetycznej, która pozwala na skuteczne usuwanie różnych zmian skórnych, takich jak brodawki, znamiona, kłykciny czy naczynka. Dzięki wykorzystaniu prądu elektrycznego, procedura ta przynosi szybkie i zadowalające efekty.

Czym jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, który generuje ciepło w tkankach skórnych. Proces ten można podzielić na kilka kluczowych etapów:

Elektrokoagulacja wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Gdy prąd przepływa przez tkanki, generuje ciepło, które podgrzewa komórki w obrębie zmiany skórnej.
Prąd elektryczny jest aplikowany za pomocą specjalnej elektrody, która jest wprowadzana w bezpośredni kontakt z problematycznym obszarem skóry.
Pod wpływem ciepła, białka zawarte w komórkach tkanek denaturują się, co prowadzi do ich zniszczenia. W praktyce oznacza to, że zmiana skórna (np. brodawka, naczynko) ulega usunięciu.
Koagulacja to proces, w którym komórki w obrębie zmiany zostają „spalone” lub zniszczone bez uszkadzania otaczających zdrowych tkanek. Dzięki temu elektrokoagulacja jest mało inwazyjna.
Po zabiegu organizm uruchamia naturalną reakcję zapalną, co jest normalnym etapem procesu gojenia. Ta reakcja pozwala na uruchomienie mechanizmów naprawczych, które przyspieszają regenerację skóry.

Czy zamknięte naczynka mogą powrócić?

Czasem z uwagi na różne predyspozycje organizmu, naczynka krwionośne mogą ponownie się pojawiać. Zazwyczaj pojawiają się wokół poprzednich zmian, co spowodowane jest czynnikami naprawczymi organizmu. Następuje stymulacja procesu angiogenezy, czyli powstawania nowych naczynek, które powstają w odpowiedzi na dotlenienie okolicznych tkanek. Ciało w ten sposób chce przywrócić równowagę w skórze. Po zamknięciu naczyń krwionośnych może również dojść do lokalnego zwiększenia krwi, co skutkuje pojawieniem się w okolicznym naczyniach, rozszerzenia.

Zazwyczaj zabieg elektrokoagulacji skutecznie i na długo zamyka naczynka, bez potrzeby ich ponownego zamykania.

Jakie inne zmiany można usunąć za pomocą elektrokoagulacji?

Elektrokoagulacja jest odpowiednia dla osób z różnymi rodzajami zmian skórnych, takimi jak:

brodawki, włókniaki
punkty rubinowe
popękane naczynka
kłykciny

Dla kogo

Osoby mające popękane naczynka (teleangiektazje), punkty rubinowe, brodawki i włókniaki

Efekt

Zamknięcie naczynek. Usunięcie brodawek, włókniaków, punktów rubinowych.

Seria zabiegowa

Zazwyczaj 1 do 2 zabiegów

Procedura zabiegowa

wywiad z kosmetologiem ● dezynfekcja miejsca zabiegowego ● zabieg elektrokoagulacji ● odkażenie miejsca zabiegowego ● zabezpieczenie opatrunkiem

  • Zamykanie pojedynczego naczynka 60 zł kupbon