Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską, to tradycyjna technika wykorzystywana w medycynie naturalnej, która zdobywa coraz większą popularność w zachodnich krajach, szczególnie w kontekście zwalczania cellulitu i poprawy kondycji skóry, szczególnie w problematycznych partiach ciała takich jak uda, brzuch czy pośladki. Sprawdza się także w wszelkiego rodzaju obrzękach ciała, spowodowanych zastojem płynów ustrojowych oraz w łagodzeniu dolegliwości bólowych, szczególnie pleców, karku czy głowy . Terapia bańką chińską bazuje na działaniu podciśnienia, które powstaje dzięki przyssaniu specjalnej bańki do skóry. Masaż polega na przesuwaniu zassanej bańki po skórze w odpowiednim kierunku. W ten sposób redukujemy obrzęki, cellulit oraz napięcia mięśniowe.

Korzyści płynące z masażu bańkami chińskimi

1.Poprawa krążenia krwi – dzięki tworzonemu podciśnieniu, poprawia się przepływ krwi w miejscach, w których znajduje się cellulit. Lepsze ukrwienie skóry, to także lepsze odżywienie komórek, w efekcie czego skóra staje się gładsza, a cellulit mniej widoczny.
2.Ujędrnienie skóry – skóra, dzięki lepszemu ukrwieniu i stymulacji produkcji kolagenu, staje się bardziej jędrna i sprężysta, a cellulit jest mniej widoczny.
3.Drenaż limfatyczny – masaż bańka chińską wspomaga naturalny drenaż limfatyczny, czyli usuwanie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu.
4.Redukcja napięcia mięśniowego - wywołane podciśnienie działa na mięśnie, co pomaga w ich rozluźnieniu i zmniejszeniu napięcia.
5.Zmniejszenie bólu - masaż bańką chińską łagodzi ból, zwłaszcza bóle mięśniowe, stawowe oraz związanie z napięciem nerwowym.
6.Stymulacja metabolizmu komórek tłuszczowych - podciśnienie wytwarzane przez bańkę stymuluje metabolizm komórek skóry oraz tłuszczu. Zwiększa to procesy lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu, co wspomaga redukcję złogów tłuszczowych, będących główną przyczyna powstawania cellulitu.

Jakie techniki wykorzystywane są w masażu bańkami chińskimi?

Metodykę zabiegu zaczerpnięto z medycyny ludowej, której głównym kierunkiem wykorzystywania baniek było leczenie przeziębień i grypy, na zasadzie zwiększania odporności. Z czasem zaczęto stosować je także w przypadkach dolegliwości kręgosłupa, bólów mięśniowych, a także w walce z cellulitem oraz redukcji widoczności rozstępów.

Pierwszy zabieg wykonany bańką chińską może być bolesny, jest to stosunkowo intensywny zabieg i może powodować pojawienie się siniaków, które są efektem działania podciśnienia. Są one zwykle tymczasowe i znikają po kilku dniach.

W masażu bańką chińską istnieje kilka technik, które różnią się sposobem użycia baniek, w zależności od uzyskania określonych efektów terapeutycznych. Oto najczęstsze techniki w masażu bańką chińską:

Technika przesuwna – wykonywanie ruchów odbywa się głównie wzdłuż linii mięśni i w kierunku węzłów chłonnych. Rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie, redukuje bóle mięśniowe.
Technika okrężna – bańka przesuwana jest w ruchu okrężnym , wokół określonego punktu. Działa relaksująco, poprawia krążenie krwi i limfy.
Technika „S” lub „Z”- to technika, która polega na przesuwaniu bańki po skórze w kształcie litery „S” lub „Z” tworząc zygzakowate ślady. Wykazuje działanie głębszego rozluźnienia tkanek, działa oczyszczająco i usprawnia ukrwienie w masowanych obszarze ciała.
Technika pulsacyjna – bańska jest przyciskana do skóry i wielokrotnie ściągana i przyssana, co powoduje krótkie impulsy podciśnienia. Dzięki temu pobudza krążenie krwi i limfy, działa detoksykująco oraz zmniejsza napięcie mięśniowe.

Jak się przygotować do masażu bańkami chińskimi?

Skóra przed masażem powinna być czysta i sucha. Powinna też być pozbawiona kremów, balsamów czy innych olejków Zaleca się, aby przed masażem nie spożywać dużych posiłków, które mogą powodować niestrawności lub niekomfortowe samopoczucie w trakcie zabiegu. W sali masażu czekać na Ciebie będzie jednorazowa bielizna i ręcznik.. Jeśli będziesz mieć bon podarunkowy na wizytę, zabierz go ze sobą. Po masażu warto zadbać o odpowiednią ilość odpoczynku, a także pić dużo wody aby wspomóc proces detoksykacji organizmu.

Dla kogo

Masaż ten szczególnie skierowany jest dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd, poprawić stan i jakość skóry, a także dla osób z bólami mięśniowymi oraz z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie.

Efekt

Zwalczanie cellulitu, poprawa jędrności skóry, poprawa elastyczności skóry, redukcja napięcia mięśniowego

Seria zabiegowa

1-2 razy tygodniowo w serii 10-12 zabiegów

Procedura zabiegowa

wywiad z terapeutą SPA ● przebranie się i przygotowanie do masażu ● wykonanie masażu

  • Zabieg 30 min. 100 zł kupbon
  • Zabieg 60 min. 180 zł kupbon