Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Jest to nieinwazyjna metoda, polegająca na podaniu specjalnych substancji bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej rozpuszczenia i stopniowego usunięcia z organizmu. Zabieg jest idealny dla osób, które pomimo zdrowej diety i aktywności fizycznej, mają trudności z pozbyciem się miejscowego tłuszczu.
Jak działa lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna wywodzi się z medycyny klinicznej lat 80. XX wieku, gdzie fosfatydylocholina była stosowana do rozpuszczania tłuszczaków i złogów tłuszczowych w naczyniach krwionośnych. W 2002 roku brazylijska dermatolog Patricia Rittes po raz pierwszy wykorzystała tę substancję do redukcji podwójnego podbródka, co zapoczątkowało nową erę w medycynie estetycznej.
Zabieg szybko zyskał popularność jako nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji, pozwalając na redukcję tkanki tłuszczowej w trudnych obszarach ciała. Dziś lipoliza iniekcyjna to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów modelujących sylwetkę, ceniony za bezpieczeństwo, skuteczność i naturalne efekty.
Zabieg polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej preparatu zawierającego fosfatydylocholinę i deoksycholat sodu oraz inne substancje. Substancje te skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe, powodując usunięcie pęcherzyków tłuszczu. To one następnie są usuwane z organizmu w naturalnych procesach oczyszczających przez układ limfatyczny i wątrobę.
Zalety lipolizy iniekcyjnej:
Dla kogo przeznaczona jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z uporczywym tłuszczem w określonych partiach ciała, takich jak:
Zabieg nie jest przeznaczony do leczenia otyłości, ale świetnie sprawdza się w przypadku miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.
Osoby borykające się z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową
Redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
2-4 zabiegów w zależności od ilości tkanki, co 3-4 tygodnie
wywiad z kosmetologiem ● podanie preparatu ● odkażenie miejsca zabiegowego